En som skulle till psyket

Skolan ger många mod att säga nej nu, och då kan en medlem låta så här:

Givetvis har medlemmen en plan!
Skolans handlingsplan, och ämnar nu ta reda på VARFÖR hon är sjuk.

Tester går iväg, och sen en dag kan en medlem låta så här:

 

Hon behöver alltså fixa sitt vatten, filtrera, borra en ny, lösa problemet så slipper hon att äta psykofarmaka på psyket,  tugga sömntabletter, gå i terapier, träffa psykologer, delta i gruppterapier, och slutligen hamna som grönsak på långvården för där hamnar man lätt om man fyller på med mangan, järn, koppar + kemiska preparat.

Slutstationen är inte sällan en total förlamning
När man kommer till skolan är man “bara” helt slut, och vi får se. Tiden är den bästa domaren.

Men det är inte omöjligt att vi måste starta en sidogrupp kallad “Utmattningsskolans Ursinnesgrupp”. Många blir med fog väldigt arga, när de upptäcker hur lätt man skaffar sig en bra prognos, bara man kommer ur klorna på den neuropsykiatriska masspsykosen som råder i Sverige.

Många lär begära upprättelse

 

 

 

 

Sprid kunskapen, och tipsa sjuka!

Lämna ett svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.