Utmattningsfröken ryter till

vitaminer2Just nu har vi många medlemmar som letar efter förgiftningsrötter, och en del av dem tror jag kommer att finna att de är förgiftade av kosttillskott.

Skolan tar aldrig bort nåt
Folk får äta taggtråd om de vill – var och ens privatsak. Skolan lägger till saker – guldmölk t.ex.  Tveksamt om den kan fixa all skit som kommer från Kina…

De som äter ska i vart fall plugga, som jag ser det, så de vet vad de gör
Många talar om “min näringsterapeut”. Dietister har vi hört talas om. Tandläkare också. Tänk om det dök upp folk i den branschen som kallade sig för “tandkrämsterapeut”?!?  Vem som helst kan kalla sig för “näringsterapeut”… Jag studerade nyligen ett bolag som utbildar dem över en helg.

Millions of People are Killing Themselves to Be Healthy with these Vitamins

vitaminerDid you know that over 97% of vitamins you are using have some bad ingredients in them? In fact, most of your vitamins are being produced by large pharmaceutical companies. The Pharma giant Wyeth, for example, makes Centrum and other supplements, and Bayer HealthCare of aspirin fame makes the One A Day line. Unilever, Novartis, GlaxoSmithKline and other big pharmaceutical firms also make or sell supplements.
Läs mer

 

This 2500 Yr Old Supplement Is Better Than Any Modern Day Supplement

Turmeric is an ancient root used for its healing properties for centuries. It is known for its powerful anti-inflammatory properties, used in treating several conditions such as toothache, chest pain, urinary tract infection, flatulence, jaundice, menstrual discomforts, bruises, hemorrhage, and colic. Läs mer

vitaminer3
Klicka på bilden så kommer du till artikeln

Frågan måste ställas!
– Håller fröken på med skräckpropaganda?
– Det kan du lita på! Med fog! Hört talas om näringstät bra mat?

 

Sprid kunskapen, och tipsa sjuka!

Lämna ett svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.