Vi söker, fortfarande, moderna läkare!

utmattningSkolan har tidigare efterlyst moderna läkare, som på eget bevåg satt sig in i frågan eftersom sjukdomen inte ingår i läkarutbildningen. Vi har hittat några få som känner till inflammationen i hjärnan, och som nyligen avhandlades på en konferens i Florida.

Medlemmens berättelse nedan är alltför vanlig. Min egen svenska, och underbare läkare, hanterade situationen på ett bättre sätt! Han blev synbart glad då jag nämnde att jag tänkte sticka till Asien för att få vård.

 – Bra! Vi kan inte det här, alla bara gissar! Håll mig informerad! 

Medlemmen nedan har uranium i sig, och då blir man som hon beskriver att hon är. Hjärnan tål inte tungmetaller.

 

sofie

Sprid kunskapen, och tipsa sjuka!

Lämna ett svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.