Få andra att hjälpa dig

– Var du här när svenskan klagade? Jag sa det till pappa att hon är ju helt underbar som klagar och klagar. Få av de där ifrån Europa som gör det, men hon kan! Nu har två kusiner fått jobb på heltid! Hon hade verkligen rätt då hon sa att ni kommer sälja juicer så ni svimmar, tro mig, pressa på!
– Ja, jag hörde det, och sen sa hon att i hennes land kan man inte klaga alls för folk blir arga då, konstigt! Hon klagade på Silver Rocks också, och han byggde ett helt desserthus och har säkert ökat omsättningen lika mycket som vi procentuellt sett. Fattar du varför man inte kan klaga i hennes land?
– Nej, det är obegripligt, men jag längtar efter nästa omgång klagomål från henne! Vad var det hon skulle ha nu? Sju gurka med mynta, och sju apelsin-morot, sju vattenmelon… sju äpple, och glöm inte att det ska vara de gröna och kanel i!

13907174_10154835876522971_2613657383772901187_n

Sprid kunskapen, och tipsa sjuka!

Lämna ett svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.